Fill'n Squeeze - FAQ

Mniej więcej po upływie pół roku od karmienia piersią można już stopniowo rozpocząć oswajać niemowlaka ze stałymi pokarmami. Często szkrab sam zaczyna się tego całkiem żywiołowo domagać, bacznie wszystko obserwuje i interesuje się różnymi daniami, spożywanymi przez rodziców. Większość z nich jeszcze przez prawie trzy lata będzie dla niego nieodpowiednia, ale powoli można już zmieniać jego nawyki żywieniowe w kierunku musów, koktajlów i przecierów warzywno-owocowych. Taka żywność będzie dla niego idealna. A skoro, tak to oczywiście najlepiej umieszczać ją w wielorazowych saszetkach Fill'n Squeeze.

Czasami wokół nich i pojemników do napełnienia pojawia się jednak wiele niejasności. W tym wpisie radzimy, jak prawidłowo korzystać z tych wielce praktycznych akcesoriów. Zebraliśmy w jednym miejscu najczęściej zadawane pytania z nadzieją, że rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Jeśli jednak nadal nie jesteście czegoś pewni, możecie napisać do nas na info@babyandtravel.pl – chętnie pomożemy!

Odpowiedzi na pytania dotyczące rozszerzania diety dziecka i saszetki oraz pojemniki, podzielone na tematyczne kategorie.

Jak używać saszetek Fill"n Squeeze?

Od kiedy można używać saszetek?

Brytyjskie Ministerstwo Zdrowia zaleca wprowadzanie stałych pokarmów do diety dzieci w wieku około 6 miesięcy. Jest to jednak kwestia indywidualna i po konsultacji z lekarzem może okazać się, że Twoje dziecko jest na to gotowe już w wieku 4 miesięcy. Pamiętaj, by w razie wątpliwości zawsze zasięgnąć porady pediatry.

Jakie jedzenie można przechowywać w saszetkach?

Każdy pokarm stały i płynny nadaje się do przechowywania w saszetkach. Nie zaleca się jednak podawania dziecku przed pierwszymi urodzinami następujących produktów: jajka, krowie mleko, owoce cytrusowe, pomidory, soki i miód. Jajka, a zwłaszcza białka, mogą wywołać reakcję alergiczną; kwaśne cytrusy mogą spowodować bolesne wysypki; miód może przyczynić się do zatrucia jadem kiełbasianym; krowie mleko nie zawiera składników odżywczych niezbędnych niemowlęciu.

Poza produktami wymienionymi powyżej, saszetki Fill"n Squeeze nadają się do przechowywania dowolnych posiłków i przekąsek. Umieść po prostu w pojemniku mięso, warzywa, ziemniaki i trochę bulionu, mleka lub soku, a następnie użyj blendera lub dołączonego tłoczka. Doskonale sprawdzą się również owocowe smoothie czy puree – idealne dla starszych dzieci. Możliwości są nieograniczone. Brak czasu przed porannym wyjściem? Przygotuj owsiankę z owocami i napełnij saszetkę, a Twoje dziecko zje pożywne, ciepłe śniadanie zanim dotrze do szkoły.

Gdzie mogę zabrać saszetki?

Saszetki są łatwe w napełnianiu i transporcie – zabierz je na plac zabaw, do przedszkola, szkoły czy do samolotu. Pamiętaj, by objętość zawartości nie przekraczała 100 ml.

Koniec z kostkami lodu, dodatkowymi miskami i sztućcami, koniec z tłukącymi się słoikami. Saszetka po napełnieniu może trafić prosto do lodówki, torby lub dłoni (i buzi) Twojego dziecka – bez zamieszania,i bałaganu.

Jak utrzymać saszetki Fill"n Squeeze w czystości?

Jak czyścić pojemnik do napełniania?

Przed pierwszym użyciem pojemnika do napełniania saszetek, umyj go w zmywarce (tylko górna szuflada) lub ręcznie ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń. Dokładnie wypłucz czystą wodą. Nie stosuj chemikaliów, które mogłyby uszkodzić pojemnik. Nie sterylizuj pojemnika i tłoczka, jedynie silikonową nakrętkę – w mikrofalówce lub na parze.

Czy saszetki są wielorazowe?

Saszetek można użyć ponownie po umyciu w gorącej wodzie. Upewnij się, że wszystkie narożniki są czyste, a cała zawartość wypłukana. Boki i spód są przezroczyste – dzięki temu możesz sprawdzić, czy w środku nic nie zostało. Aby wysuszyć saszetkę, nalej do niej ostrożnie gorącej wody – trzymaj saszetkę za krawędź, by uniknąć poparzenia. Delikatnie zakręć saszetką, a następnie obróć ją do góry nogami, by wylać wodę. Dzięki temu środek wyschnie szybciej. Możesz dodatkowo użyć specjalnego płynu do sterylizacji na zimno.

W jaki sposób upewnić się, że saszetka jest w środku sucha?

 Oto doskonały sposób dosuszania saszetek po umyciu:

1. Umyj saszetkę gorącą wodą z mydłem i dokładnie wypłucz.

2. Przyczep saszetkę do pojemnika.

3. Nalej gorącej wody do pojemnika (nie używaj wrzątku, może on uszkodzić materiał) z przyczepioną saszetką tak, by napełnić ją przynajmniej w 70%.

4. Pozostaw napełnioną wodą saszetkę na kilka minut, aby ją dokładnie doczyścić.

5. Wylej gorącą wodę i połóż saszetkę do góry nogami, żeby wyschła.

6. Przed kolejnym użyciem upewnij się, że saszetka jest spłaszczona, a w środku nie pozostało powietrze.

Czy saszetki i opakowania Fill"n Squeeze poddają się recyklingowi?

Mimo że materiał z którego wykonane są saszetki nie poddaje się w pełni recyklingowi, może zostać ponownie wykorzystany. Saszetki są przyjaźniejsze środowisku niż szklane alternatywy, a ich wytwarzanie nie zanieczyszcza powietrza w takim stopniu jak produkcja szkła, opakowań typu tetra pak lub plastikowych butelek PET.

Również opakowania Fill n Squeeze przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów. Saszetki są lekkie i łatwe w transporcie dzięki swoim rozmiarom. Opakowanie zewnętrzne zestawu startowego w pełni poddaje się recyklingowi.

Dbałość o zdrowie, bezpieczeństwo i środowisko to ważne cechy wyróżniające Fill N Squeeze. Firma cały czas dąży do znalezienia jeszcze bardziej ekologicznych i innowacyjnych rozwiązań.

Jakiej konsystencji powinny być przygotowywane posiłki?

Czy pokarm z grudkami uda się umieścić w saszetce?

Przygotowując gesty posiłek z grudkami, użyj dołączonego tłoczka w celu rozdrobnienia posiłku. Jego końcówka ma specjalnie zaprojektowane otwory, które odpowiednio rozdrobnią kawałki jedzenia. Jeśli grudki będą zbyt duże, pokarmu nie uda się wtłoczyć do saszetki.

Dlaczego nie mogę wcisnąć tłoczka?

Upewnij się, że:

Puree nie jest zbyt gęste – powinno być odpowiednio rozrzedzone, by łatwo napełniło saszetkę.

Grudki nie są większe niż otwór pojemnika – być może któraś zablokowała przepływ? Aby temu zapobiec, zdejmij silikonową końcówkę tłoczka i rozdrobnij pokarm lub zdejmij saszetkę i przetkaj otwór pojemnika przy pomocy np. czystej słomki.

Czy mogę umieścić w saszetce gorące jedzenie?

Tak, saszetki mogą zostać napełnione gorącą zawartością, należy jednak unikać bardzo wysokich temperatur - bliskich 100°C. Napełniona saszetka powinna ostygnąć przed umieszczeniem w zamrażarce.

Jeśli pokarm ma zostać podany od razu po napełnieniu saszetki, trzeba zawsze upewnić się, że temperatura jest dla dziecka odpowiednia.

Co z testowaniem produktów i bezpieczeństwem?

Czy produkty Fill"n Squeeze zostały odpowiednio przebadane?

Fill"n Squeeze to całkowicie brytyjska marka. Zarówno saszetki, jak i pozostałe części zestawu zostały dokładnie przebadane pod kątem występowania chemikaliów. Wszystkie produkty spełniają brytyjskie normy dotyczące jakości żywności i są produkowane w brytyjskich fabrykach posiadających najwyższe certyfikaty żywnościowe. Wszystkie stosowane materiały zostały poddane rygorystycznym testom i spełniają normy żywności Unii Europejskiej, amerykańskiej Agencji Żywności i Leków oraz innych międzynarodowych agencji.

Co to jest BPA?

BPA, czyli bisfenol A, jest jednym z 50 najczęściej produkowanych związków chemicznych używany do produkcji tworzyw sztucznych. Znajduje się on w wielu przedmiotach codziennego użytku – opakowaniach na jedzenie, puszkach, plastikowych butelkach, smoczkach itd. Badania dowiodły, że BPA może zaburzać gospodarkę hormonalną człowieka. Tworzywa takie jak polipropylen, szkło czy silikon nie zawierają BPA. Wszystkie produkty Fill"n Squeeze są pozbawione bisfenolu A, jak również PCW, ołowiu oraz ftalanów.

Co to są ftalany?

Ftalany to substancje dodawane do tworzyw sztucznych w celu zwiększenia ich elastyczności, przezroczystości i wytrzymałości. Stosuje się je głównie w celu zmiękczenia polichlorku winylu (PCW). Ftalany są stopniowo usuwane z wielu produktów w Unii Europejskiej z powodu obaw o ich wpływ na zdrowie.

Jak podgrzewać i rozmrażać produkty?

Jak mogę podgrzać saszetki?

Saszetki można podgrzewać w mikrofalówce przez 20 sekund. Upewnij się, że saszetka ma zdjętą zakrętkę. Po podgrzaniu naciskaj saszetkę, by rozprowadzić nagromadzone ciepło. Innym sposobem jest umieszczenie saszetki w misce z gorącą wodą.

Możesz również wycisnąć zawartość saszetki do miski, nadającej się do umieszczenia w mikrofalówce i podgrzać sam pokarm.

Pamiętaj, by za każdym razem sprawdzić temperaturę posiłku przed karmieniem. Nie zalecamy ponownego zamrażania pokarmu po podgrzaniu – może on zaszkodzić dziecku.

Jak długo mogę trzymać saszetki w zamrażarce/lodówce?

Pokarm trzymany w zamrażarce nadaje się do spożycia przez 6 miesięcy. Pokarm trzymany w lodówce należy wykorzystać w ciągu 48 godzin.

Jak rozmrażać saszetki?

Możesz przełożyć saszetki do lodówki na noc lub włożyć je do mikrofalówki i uruchomić program rozmrażania. Saszetki można również po prostu pozostawić na kilka godzin w temperaturze pokojowej, by rozmroziły się samoczynnie.

Ogólne wskazówki

Jak łatwo wyjąć tłoczek z pojemnika?

Przechyl tłoczek lekko na bok, by ustawił się pod kątem do pojemnika – wysunie się wtedy z łatwością.

Jak najlepiej wsunąć tłoczek do pojemnika?

Włóż tłoczek pod lekkim kątem i wyprostuj go, gdy dotknie puree. Dzięki temu między tłoczkiem a pokarmem nie będzie powietrza, co ułatwi napełnianie saszetki.

Jak postawić saszetkę po napełnieniu?

Gdy saszetka jest pełna, postaw ją energicznie pionowo na blacie – to sprawi, że puree spłynie na dół. Kiedy zrobisz przerwę w karmieniu, odstaw saszetkę z powrotem na stół – będzie stała samoczynnie.

Jak zapobiec wyciekaniu puree przez otwór w pojemniku?

Upewnij się, że tłoczek dotyka puree i pociągnij go lekko w górę – to odessie pokarm z otworu. Jeśli przygotowujesz rzadki pokarm, np. smoothie, wypełniaj pojemnik do wysokości oznaczenia 125 ml (tyle wystarczy do napełnienia jednej saszetki). Po napełnieniu powtórz czynność. Dzięki temu resztki smoothie nie będą skapywać z otworu podczas odczepiania saszetki.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel