Wobbel - FAQ

Jako dystrybutor marki Wobbel w Polsce z chęcią odpowiemy na wszelkie inne pytania  – możesz wysłać maila na info@babyandtravel.pl

1 Co można robić z deskami Wobbel?

1.1 Co można robić z deskami Wobbel?

To dość zabawne, że tylko dorośli zadają to pytanie.

Dzieci od razu wiedzą, do czego służy deska i instynktownie poszukują coraz to nowych sposobów zabawy, aby odkrywać jej ogromne możliwości.

Wobbel może być wszystkim tym, co sobie wyobrazisz: deską do balansowania, huśtawką, mostem, sklepem, chatką, głazem, torem wyścigowym, fotelem, sprzętem do ćwiczeń, pacynką, bramką lub może plecami słonia?

  • Rozwija poczucie równowagi i kreatywność
  • Zachęca do ruchu i zabawy w domu
  • Jest odpowiedni dla młodszych i starszych
  • Baw się razem z dzieckiem i nabierz formy

1.2 Tylko dla dzieci czy również dla dorosłych?

Wobbel może być z powodzeniem używany przez dorosłych – do pracy nad formą, rozciągania pleców, podczas yogi, do ćwiczenia równowagi i po prostu do zabawy. Przy użyciu deski można wykonać szereg ćwiczeń, zarówno tych łatwych, jak i bardzo wymagających.

Jeśli ktoś jest pod opieką fizjoterapeuty – z pewnością jest w stanie razem z nim opracować pożyteczne ćwiczenia z wykorzystaniem deski. Producent desek Wobbel także na bieżąco współpracuje z fizjoterapeutami, aby stworzyć zestaw gotowych ćwiczeń dla dorosłych. Damy znać, gdy tylko będzie on gotowy.

Wobbel CE wytrzymuje obciążenie do 200 kg, Wobbel Starter – do 100 kg.

2 Zakup deski Wobbel

2.1 Ile kosztuje deska Wobbel?

Ceny detaliczne zaczynają się od 349 zł.

Do wyboru są różne modele i wersje kolorystyczne - na pewno każdy dostosuje deskę do swoich potrzeb.

2.2 Z czego wynika cena desek?

Wobbel nie idzie na żadne kompromisy w kwestii jakości i stosuje tylko najlepsze materiały. To właśnie dlatego deski są piękne, wytrzymałe, mogą służyć wielu dzieciom lub zostać odsprzedane. Nie jest to jednorazowa, szybko nudząca się zabawka, ponieważ dzieci (i dorośli) wciąż odkrywają nowe możliwości zabawy i ćwiczenia. Wobbel rośnie razem z rodziną.

Wyprodukowanie deski to złożony proces, do którego producent wykorzystuje drewno gięte w najlepszych europejskich fabrykach. Wobbel jest wykonany z prasowanego drewna bukowego - pochodzącego z odpowiedzialnie gospodarowanych lasów europejskich - które jest następnie zabezpieczane farbami i lakierami na bazie wody. Filc EKO jest naturalnym produktem, filc prasowany jest wytwarzany głównie z plastikowych butelek poddanych recyklingowi.

Mimo tak skomplikowanej produkcji deska ma bardzo niską cenę i jest najtańszym produktem w swojej klasie.

2.3 Gdzie mogę kupić deskę?

W tym momencie Wobbel jest sprzedawany przez nasz sklep internetowy oraz w wybranych sklepach stacjonarnych w Europie. Zainteresowanych detalistów zapraszamy do kontaktu: retail@wobbel.eu

2.5 Ile trwa dostawa?

Jeśli wybrana deska jest dostępna, wysyłamy ją w ramach standardowej procedury. Jeśli chcesz zamówić deskę, której nie ma na stanie - skontaktuj się z nami, możemy ją zamówić u producenta specjalnie dla Ciebie!

3 O deskach Wobbel

3.1 Od jakiego wieku można używać deski?

Wobbel to zabawka, która rośnie razem z dzieckiem i jest odpowiednia również dla dorosłych.

Małe dzieci bawią się w inny sposób niż młodzi nastolatkowie i dorośli.

Dorośli mogą wykonywać różne ćwiczenia poprawiające zmysł równowagi, wzmacniające oraz rozciągające mięśnie.

Wobbel Original, Pro, XL i 360 są zaprojektowane i zatwierdzone (CE) dla dzieci w każdym wieku, jak również dorosłych o wadze do 200 kg; w przypadku deski Wobbel Starter jest to 100 kg. Wobbel to deska do balansowania, na której można stawać. Inne sposoby użytkowania nie zostały przetestowane i zatwierdzone przez producenta, w związku z czym producent nie gwarantuje bezpieczeństwa w czasie innych rodzajów użytkowania. Nie należy pozwalać dzieciom stawać lub siadać na bokach deski.

3.2 Jaki jest limit wagowy? Ile dzieci może się bawić na desce jednocześnie?

Wobbel Original. Pro, XL i 360 są zatwierdzone (CE) do 200 kg, Wobbel Starter – do 100 kg.

Standardowe oraz pokryte filcem wersje deski są zaprojektowane i zatwierdzone (CE) dla dzieci w każdym wieku, jak również dorosłych o wadze do 200 kg (100 kg w przypadku Wobbel Starter). Wobbel to deska do balansowania, na której można stawać. Inne sposoby użytkowania nie zostały przetestowane i zatwierdzone, w związku z czym producent nie gwarantuje bezpieczeństwa w czasie innych rodzajów użytkowania. Nie należy pozwalać dzieciom stawać lub siadać na bokach deski.  

3.3 Na jakim podłożu Wobbel sprawdza się najlepiej?

Deska z filcem sprawdzi się najlepiej na twardych podłogach, takich jak linoleum, drewno, kamień, kafelki.

Filc chroni deskę i podłogę oraz redukuje hałas. Na delikatne i łatwe do zarysowania podłoża zalecamy położenie maty lub dywanu niezależnie od wersji deski. Brak takiego zabezpieczenia może spowodować uszkodzenie podłoża lub deski.

Deska nie została sprawdzona na podłożu winylowym, ale producent zaleca wybór filcu.

Jeśli masz w domu dywany, możesz wybrać deskę bez podłoża.

Deska może zostać uszkodzona przez twarde lub nierówne powierzchnie, w szczególności kafle podłogowe. Pod deskę bez filcu producent zaleca podłożenie maty, aby zabezpieczyć podłogę, deskę oraz uszy. Kiedy deska leży do góry nogami (ᴖ), filc nie chroni krawędzi, w związku z czym zaleca się podłożenie maty lub dywanu. Twarde podłoża mogą uszkodzić krawędzie każdej wersji deski, kiedy leży ona do góry nogami (ᴖ).

Filc wełniany w wersji EKO jest wykonany z najlepszego dostępnego rodzaju naturalnego filcu. Nie dodaje się do niego chemikaliów i barwników. Jest bardzo odporny na zarysowania, chroni podłogę i deskę oraz minimalizuje hałasy.

Powierzchnia jest miękka i przyjemna w dotyku oraz dostępna w wielu pięknych kolorach. 

Wobbel Pro to wersja z prasowanym filcem pochodzącym głównie z recyklingu. Jest bardzo wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości. To sprawia, że wersja Pro nadaje się do intensywnego użytku.

3.4 W jakich kolorach dostępna jest deska Wobbel?

Na naszej stronie internetowej widoczne są wszystkie dostępne u nas kolory.

Wszystkie wersje kolorystyczne są na wpół przezroczyste, dzięki czemu widoczna jest struktura drewna. To sprawia, że każda deska jest unikatowa.

3.5 Z czego zrobiona jest deska Wobbel?

Deska wykonana jest z prasowanego drewna bukowego pochodzącego z odpowiedzialnie gospodarowanych lasów europejskich (certyfikat FSC), zabezpieczanego lakierami i farbami na bazie wody. Filc EKO jest naturalnym produktem, filc prasowany jest wytwarzany głównie z plastikowych butelek poddanych recyklingowi.

Drewno posiadające certyfikat FSC jest pozyskiwane z lasów znajdujących się w promieniu 300 km od fabryki.

Fabryka jest bardzo wydajna, a generowanie odpadów jest zredukowane do minimum. Pozostałości drewna są używane do ogrzewania terenu oraz w sztancach pras.

3.6 Jak dbać o deskę?

Deskę Wobbel najlepiej czyścić wilgotną szmatką z dodatkiem łagodnych detergentów. Następnie należy wytrzeć ją do sucha. Dobrze sprawdza się odkurzanie korka i filcu z wykorzystaniem łagodnego mydła. Nadmierna wilgoć może uszkodzić użyty klej.

Deska nie wymaga dodatkowego zabezpieczania.

Jako naturalny produkt, deska powoli się starzeje. Zadrapania i wgniecenia będą się pojawiać, ale nie wpłyną na funkcjonalność. Wobbel dalej będzie się kołysał.

4 Bezpieczeństwo i sposób użytkowania

4.1 Czy można zrobić sobie krzywdę w palce? Inne pytania związane z bezpieczeństwem.

Dzieci zawsze powinny bawić się pod opieką dorosłych i przyzwyczaić do deski Wobbel. Pomagaj im w razie potrzeby i wyjaśnij co można, a czego nie należy robić z deską. Uważaj na  krawędzie i naucz dziecko, by nigdy nie łapało ich palcami dłoni i stóp. Podczas zabawy wokół deski powinny być przynajmniej 2 metry wolnej, płaskiej przestrzeni.

Upewnij się, że dziecko nie ma na sobie skarpetek lub śliskich butów, aby nie spadło z deski.

Bose stopy i antypoślizgowe buty pomagają nie ześlizgnąć się z deski.

Filc jest naturalnym materiałem, który się zużywa. Upewnij się, że dziecko nie wkłada go w buzi.

4.2 Czy deski można używać na zewnątrz?

Wobbel jest zaprojektowany do używania w pomieszczeniach. Zabawa na zewnątrz jest możliwa, ale spowoduje szybsze zużywanie się deski. Nie pozostawiaj jej na zewnątrz przez dłuższy czas, gdyż woda i wilgoć uszkodzą farby, drewno i filc. W słoneczne dni deski można używać na zewnątrz wykorzystując matę lub dywanik.

Deska bez osłony na spodzie bardzo szybko zużyje się na kamieniach lub bruku, ale może być używana na przykład na trawie. Dbaj o to, by pozostawała sucha.

Deska używana na zewnątrz zużyje i uszkodzi się znacznie szybciej.

Producent sugeruje podłożenie pod deskę dywaniku, piankowych puzzli lub na przykład sztucznej trawy podczas zabawy na zewnątrz.

4.3 Czy deska została przetestowana?

Wobbel jest wykonany z drewna bukowego pochodzącego z odpowiedzialnie gospodarowanych lasów europejskich (certyfikat FSC). Drewno jest prasowane i zabezpieczane lakierami i farbami na bazie wody. Filc i korek to także naturalne produkty.

Wobbel posiada certyfikat CE zgodny z dyrektywą Unii Europejskiej 2009/48/EC dotyczącą bezpieczeństwa zabawek.

5 Kwestie zdrowotne

5.1 Moje dziecko (lub ja) ma alergię/przypadłość/dolegliwość. Czy mogę bezpiecznie używać deski Wobbel?

Najlepiej omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem lub terapeutą. Profesjonalista będzie najlepiej wiedział, na co można sobie pozwolić w Twoim konkretnym przypadku; być może przygotuje nawet zestaw specjalnych ćwiczeń. Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnymi opiniami (fizjo)terapeutów na temat wykorzystywania deski w terapii. Prawdopodobnie deska będzie w stanie pomóc Tobie lub Twojemu dziecku. Musisz pamiętać, że odpowiadasz za ocenę możliwości i ograniczeń swoich oraz Twojego dziecka.

6 Współpraca

6.1 Chcę wprowadzić Wobbel do sprzedaży w moim sklepie, czy jest to możliwe?

Jeśli prowadzisz fsklep internetowy lub/i stacjonarny, zarejestruj się na naszej platformie w celu rozpoczęcia współpracy.

6.2 Czy mogę użyć deski w moim gabinecie/wykorzystać w terapii?

Prawdopodobnie znasz odpowiedź na to pytanie lepiej niż my, ale otrzymujemy wiele pozytywnych opinii od przedstawicieli różnych zawodów. Oprócz świetnej zabawy (i okazji do nauki), deska Wobbel jest świetnym narzędziem do wykorzystania podczas treningu. Rezultaty bywają zaskakujące.

7 I na koniec,

7.1 Życzymy świetnej zabawy z deskami Wobbel!

Z chęcią odpowiemy na wszelkie inne pytania – możesz wysłać maila na info@babyandtravel.pl.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel