KLIENCI BIZNESOWI: By zobaczyć pełną ofertę i ceny przejdź do PLATFORMY HURTOWEJ >>

Marka, której na sercu leży wszechstronny rozwój dzieci i nauka przez zabawę. W swoich produktach przekazuje ideę STEAM, czyli praktyczną wiedzę z zakresu nauk ścisłych i sztuki w formie praktycznych doświadczeń. Zrobienie własnej latarki czy dzwonka do drzwi okaże się ogromną frajdą, nie tylko dla dzieci!

Koa Koa – wszechstronna nauka poprzez zabawę

Co wyróżnia zabawki od Koa Koa?

  • Nowatorskie podejście do nauki: edukacyjne zestawy DIY wprowadzają dzieci w wieku od 6 do 10 lat w naukę w sposób namacalny i poprzez zabawę; np. konstruując latarkę, dziecko uczy się o elektryczności;
  • Pomysłowe wzornictwo: zabawki są tak zaprojektowane, by pobudzić wyobraźnię i logikę jednocześnie; są minimalistyczne, współczesne i wciąż pozostają zabawne. ·
  • Rozwój: zestawy zachęcają dzieci do rozwijania swojego potencjału twórczego i pobudzania wyobraźni; zgodnie z nazwą KOA, co z francuskiego znaczy DLACZEGO?, dzieci uczą się rozwiązywania problemów i nowych sposobów myślenia poprzez popełnianie błędów i zadawanie pytań.
  • Etyczna produkcja: produkty wykonane są w 100% z drewna FSC, etykiety gwarantującej zrównoważoną gospodarkę lasami, z których pochodzi drewno; producent preferuje certyfikowane materiały i eliminuje tworzywa sztuczne tam, gdzie to możliwe, by pozostawić jak najmniejszy ślad środowiskowy.
  • Zaangażowanie społeczne: zabawki są produkowane w Unii Europejskiej i montowane przez pracowników niepełnosprawnych.
  • Funkcjonalność: dzieci po złożeniu zabawki, mogą z niej korzystać; to praktyczny wymiar zabawki.

Czym jest pedagogika STEAM i dlaczego warto z niej korzystać? To nauka i sztuka w jednym.

Skrót STEAM wziął się z połączenia angielskich słów: science, technology, engineering, art, mathematics. Oznacza innowacyjne podejście do edukacji i wychowania, oparte na samodzielnym, wręcz namacalnym doświadczaniu przez dzieci nauki. Poprzez własnoręczne konstruowania przedmiotów codziennego użytku,  maluchy uczą się myśleć nieschematycznie, poszukują własnych rozwiązań i w efekcie rozwijają połączenia między prawą i lewą półkulą mózgu. Zabawki spod znaku STEAM nawiązują do założeń ruchu Maker (tłum. „zrób to sam”), zapraszającego dzieci do zrozumienia historii, materiałów, mechanizmów, które są ukryte w otaczających nas przedmiotach. To adekwatna odpowiedź na wszechobecny konsumpcjonizm i nadmierną ilość bodźców ze świata wirtualnego oraz ukłon w stronę dziecięcej ciekawości.

Marka pochodzi z Francji. Baby&Travel jest wyłącznym dystrybutorem marki Koa Koa w Polsce.

PEŁNA OFERTA HURTOWA: PRZEJDŹ DO MARKI KOA KOA NA PLATFORMIE HURTOWEJ

KLIENCI DETALICZNI: PRZEJDŹ DO KOA KOA W SKLEPIE DYSTRYBUTORA

Przygotowaliśmy dla Państwa materiały do wykorzystania online.

2023 realizacja still IT